Sveiki!

Mums malonu, kad apsilankėte lopšelio darželio "Eglutė" svetainėje! Tikimės, kad rasite tai, ko ieškote!

Olimpinis projektas

Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ pedagogai ir vaikai yra aktyvūs Olimpinės kartos nariai. Kaip ir kasmet, parengtas Olimpinis projektas „Kartu stipresni ir laimingesni“. Projekto tikslas – per įtraukiančias fizinio aktyvumo veiklas gamtoje ugdyti erdvės suvokimą, veiksmų nuoseklumą, dėmesingumą ir puoselėti olimpines vertybes. Projekto metu bus vykdomos įvairios veiklos: sporto šventės, varžybos, žygiai į gamtą ir edukaciniai užsiėmimai.

     Tikimasi, kad projektas padės vaikams ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, tapti stipresniems ir laimingesniems.Colorful_Thinking_Routine_321_1.png

     Pedagogai ir vaikai džiaugiasi, kad galės dalyvauti Olimpinėje kartoje ir įgyvendinti projektą „Kartu stipresni ir laimingesni“. Tikime, kad projektas bus naudingas ne tik vaikams, bet ir visai lopšelio-darželio bendruomenei.

 

ETWINNING: ATRASKIME, TYRINĖKIME, BENDRADARBIAUKIME!

Gegužės 9-ąją Telšių lopšelio-darželio "Eglutė" bendruomenė šventė „eTwinning“ dieną – tarptautinę šventę, skirtą plačiau susipažinti su šios programos galimybėmis ir pasidalinti patirtimi bei įžvalgomis apie įgyvendintus ir vykdomus „eTwinning“ projektus.

"eTwinning" – tai Europos Sąjungos programa, skirta skatinti mokyklų bendradarbiavimą visoje Europoje naudojant informacines ir ryšių technologijas (ICT). Šią dieną logopedė Lina Sakienė, mokytojos Lina Pocienė ir Vitalija Anusaitė kartu su vaikais, vykdydamos "eTwinning" projektą „WE MEET THROUGH ICT 23-24“, dalyvavo virtualiame sveikinimų susitikime su partnerių šalių atstovais. Susitikimo metu vaikai pasidalino sveikinimo žodžiais savo gimtąją kalba ir kartu šventė "eTwinning" dieną.

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNIŲ FESTIVALIS

Balandžio 25 dieną darželyje vyko Lietuvos mažųjų žaidynių festivalis, pakvietęs pasportuoti priešmokyklinių "Žvirbliukų", "Bitučių", "Kiškučių" grupių sportininkus. Pasimankštinę vaikai dalyvavo įvairiose estafečių rungtyse, kurios pareikalavo fizinio pasiruošimo ir ištvermės. Festivalio metu vaikai ugdėsi garbingo rungtyniavimo, bendravimo ir bendradarbiavimo komandoje nuostatas, patyrė judėjimo džiaugsmą bei teigiamas emocijas. Visi festivalio dalyviai buvo apdovanoti LTMŽ diplomais.

Mąstymo kultūros ugdymas Telšių lopšelyje-darželyje "Eglutė"

Šiais metais logopedė metodininkė Lina Sakienė dalyvavo Telšių rajono savivaldybės mokyklų pažangos skatinimo konkurse ir parengė projektą „Mąstymo kultūros ugdymas Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“. Projekto tikslas - ugdyti vaikų gebėjimą mąstyti kritiškai, kūrybiškai ir savarankiškai siekiant, kad jie taptų atsakingais ir sėkmingais visuomenės nariais. Projektinėmis veiklomis bus siekiama ugdyti savo mąstymo įgūdžius įvairiose kasdienėse veiklose. 

Colorful Thinking Routine 321

eTwinning projektas „AŠ, MANO ŠALIS IR PASAULIS“

Telšių l-d ,,Eglutė” priešmokyklinės ,,Kiškučių” grupės vaikai ir mokytojos dalyvauja tarptautiniame eTwinning projekte „Me, My Country And The World“. Projekte dalyvauja darželiai, bei mokyklos iš Lietuvos ir Turkijos. Projekto tikslas - tyrinėti Lietuvos ir kitų šalių kultūros paveldą, pastebėti skirtingų tautų kultūrinį išskirtinumą, šiais atradimais pasinaudoti žaidimo, ugdymosi situacijose ir atliekant projektines veiklas. „Nesuvokus savo kultūros kaip skirtingos nebūtų įmanoma suprasti kitų kultūrų, nebūtų suprantama, ką mes norime išsaugoti. Todėl mokytojas, mokyklos programa privalo atverti mokinių akiratį, išmokyti ne tik suprasti kitus, bet parodyti, kuo mes skiriamės nuo jų, ir taip padėti suprasti save.“ (A. Mickūnas, 2014 ).