Sveiki!

Mums malonu, kad apsilankėte lopšelio darželio "Eglutė" svetainėje! Tikimės, kad rasite tai, ko ieškote!

Ugdymo programa "Kimochis"

                     Socialinių emocinių įgūdžių  ugdymo programa „Kimochis“

        „Geniukų“ grupėje nuo 2020 metų vykdoma „Kimochis“ programa. Kimochis tai žaislai, išreiškiantys jausmus. Kiekvienas Kimochis (personažas) ,,slepia kokį nors jausmą“. ( Balandė Meilė, Lipšniakoje, Debesėlis, Vikšrelis, Katytė).

 Yra penki minkšti žaislai - kimočiai. Kiekvienas turi skirtingus jausmus, charakterį, pomėgius:

Balandė Meilė – atrodo lyg visų kimočių mama. Ji miela, rūpestinga ir pašalina visus nesklandumus. Balandė Meilė yra personažas, ugdantis vaikų kilnumą, rūpestingumą, išdidumą, dėkingumą ir optimizmą;

Debesėlis - nenuspėjamas personažas. Vieną dieną jis linksmas, kitą – piktas, koks bus trečią, niekas nežino. Jis padeda vaikams išmokti numatyti, planuoti ir naudoti tokį balso toną, veido išraišką ir žodžius, kurie nepaisant nemalonių jausmų padėtų išlaikyti teigiamus santykius;

Lipšniakojė - miela ir jausminga būtybė. Ji visada šypsosi, nori apsikabinti, neatsisako padėti, tačiau kartais neįvertina savo jausmų bei draugiškumo stiprumo ir taip užgožia kitus. Lipšniakojė padės vaikams išmokti susikoncentruoti; 

Vikšrelis yra personažas, mokantis vaikus kaip įsijungti į žaidimus ir būti drąsiu siekiant savo tikslų. Vikšrelis - protingas, atidus ir labai atsargus.

Katytė - moka įtikinti. Kai ji ką nors nusprendžia, jos niekas nesustabdys. Katė yra personažas, ugdantis vaikų kantrybę, atlaidumą, paslaugumą, sugebėjimą sprendimus priimti gražiai. Moko būti lyderiais.

Tarptautinė programa "Zipio draugai"

Telšių lopšelis-darželis „Eglutė“ vienas pirmųjų Telšių apskrityje įsitraukėme į programą „Zipio draugai“ ir iki šiol esame programos vykdytojai bei dalyviai.
Nuo 2005 m. įstaiga yra tarptautinės prevencinės-socialinių įgūdžių programos „Zipio draugai“ metodinis centras Telšių apskričiai ir vykdome programos metodiniam centrui priskirtas funkcijas.
Į „Zipio draugų seminarus atvyksta pedagogai iš aplinkinių rajonų ir mūsų įstaigos. Programoje dalyvauja priešmokyklinių „Bitučių“ ir „Kiškučių“ grupių vaikai ir auklėtojos Regina Ragauskienė ir Otilija Sidaravičiūtė.

Gera pradžia

Lopšelis-darželis „Eglutė“ yra valstybinė vaikų ugdymo įstaiga, dirbanti pagal pačių sukurtą ikimokyklinio ugdymo programą „Žaisdamas, tyrinėdamas, kurdamas atrandu save“,bendrąją priešmokyklinio ugdymo(si) programą, metodiką "Gera pradžia".