Sveiki!

Mums malonu, kad apsilankėte lopšelio darželio "Eglutė" svetainėje! Tikimės, kad rasite tai, ko ieškote!

TEGUL APLINKA PRAŽĮSTA! Akcija "DAROM"

"Linksmučių" grupės vaikučiai, kartu su mokytojomis, su džiaugsmu dalyvavo aplinkos tvarkymo akcijoje "Darom". Džiugu, kad jau nuo mažens ugdydami atsakomybę už aplinką, mokytojai su vaikais aktyviai rinko šiukšles ir rūšiavo jas pagal atliekų kategorijas, prisimindami spalvotų konteinerių reikšmes. Mažieji tyrinėtojai ne tik prisidėjo prie švarios aplinkos kūrimo, bet ir gilino savo žinias apie ekologinį ugdymą. Matydami vaikų entuziazmą ir rūpestį gamta, mokytojos džiaugėsi, kad nuo mažens ugdosi atsakinga ir aplinkai palanki karta. Ši akcija ne tik padovanojo švaresnę aplinką, bet ir sustiprino bendruomeniškumo jausmą bei įkvėpė visus rūpintis savo planeta.

MANO ŽALIOJI PALANGĖ

Mažieji „Žvirbliukai“ su mokytojomis ir tėveliais, nutarę dalyvauti respublikiniame ekologiniame konkurse „Žalioji palangė 2024“, kurį organizavo Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA) ir Vilniaus universiteto botanikos sodas, grupėje įkūrė „ŽALIĄJĄ PALANGĘ“. Prieš įkurdami žaliąją palangę, vaikai domėjosi augalais: susipažino su pagrindinėmis augalo dalimis, sužinojo svarbiausias augalų dygimo ir auginimo sąlygas. Taip pat domėjosi augalų pavadinimais, bei jų panaudojimo galimybėmis. 

„Riedėk saugiai Iš Rainių į Telšius“

Rainių skyriaus mokytojos Dovilė ir Aistė su savo ugdytiniais išsiruošė į pasivažinėjimo žygį „Riedėk saugiai Iš Rainių į Telšius“. Prieš žygį vyko ugdytinių žinių ir praktinių įgūdžių pakartojimas, bei kryptingo fizinio aktyvumo plėtra ir kokybę skatinantys užsiėmimai, padedantys saugoti ir stiprinti fizinę vaikų sveikatą tenkinant saugumo, aktyvumo ir saviraiškos poreikius. 

EKOLOGINIS KONKURSAS „ ŽALIOJI PALANGĖ“

Pavasaris – tai gamtos atgimimas. Pavasariniai žalumynai, pirmieji žydintys augalai džiugina mus. Pabandėme „įnešti“ ir mes pavasarinės dvasios į grupę ir ruošti sodinukus lauko daržo pakeltoms lysvėms. Rainiukų grupės vaikai su mokytojomis Aiste ir Dovile dalyvauja ekologiniame konkurse „Žalioji palangė“, kurios tema yra „Surask draugą“. Konkurso tikslas – skatinti domėjimąsi augalais, jų biologine ir estetine derme, ugdant pažinimo, kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas. Pažinti biologines augalų savybes ir ekologinių veiksnių poveikį augalų augimui. Ieškoti gamtos ir kūrybiškumo jungčių. Mokytojos su vaikais ieškojo draugų, kurių augalai dera su jų pasodintais, aptaria augalų savybes. Į projektą įsitraukė ir vaikų tėveliai.

MANO VARDO PIRMA RAIDĖ – KARALIENĖ

Davė gyvenimas ir dovanojo,
Dar ir vardelį iš raidžių dėliojo.
Kiekvieną vardelį reikšme apipintą
Sudėjo į pirmą raidelę dabintą.

Eilėraštį sukūrė Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Genutė Lučinskienė.