Sveiki!

Mums malonu, kad apsilankėte lopšelio darželio "Eglutė" svetainėje! Tikimės, kad rasite tai, ko ieškote!

Sveikatingumo sporto savaitė "Sveikatos mozaika -2019"

Sveikatingumo – sporto savaitė „Sveikatos mozaika-2019“

          Ruduo... Pasipylė lapų spalvos, sužvilgo kaštonai, paraudo šermukšnių kekės. Rudens spalvingam gamtos grožiui nelikome abejingi ir mes. Organizavome sveikatingumo-sporto savaitę „Sveikatos fiesta 2019“. Tai yra linksma ir nuotaikinga šventinė savaitė, kurios tikslas - patirti daug džiugių akimirkų sportuojant, žaidžiant, keliaujant, judant lauke kartu su draugu, mama, tėčiu, ruošiant sveiko maisto patiekalus ir kt. Renginių organizavimo komanda parengė sporto ir sveikatos savaitės renginių planą, pagal kurį vyksta renginiai visą savaitę.

 

       Šventinė savaitė prasidėjo meškutės ir dailininko (priešmokyklinio ugdymo mokytojos R. Miknienė ir J. Nagienė) kvietimu pasigėrėti mus supančia gamta ir iš rudens sunokintų vaisių, daržovių ir gamtinės medžiagos gausybės, sukurti paveikslus, vaizduojančius įvairius raštus, gyvūnus, augalus, gėles ir kt. Darbeliai žavėjo savo originalumu, kūrybiškumu ir išradingumu. Vaikai džiaugėsi, kad gamta teikia ne tik medžiagą sumanymams įgyvendinti, bet ir kviečia ilgėliau pabūti gryname ore.

       Kitomis dienomis vyko įvairios skirtingos veiklos, kaip linksmosios estafetės, orientacinės varžybos, judesių lavinimo valandėlės, kvėpavimo relaksacijos pratimai, išvykos į gamtą. Ypač vaikams patiko „Kiškučių varžytuvės“ (mokytojos Rasa Voveraitienė, Laimutė Pranckaitienė, Genutė Lučinskienė).

     Kaip ir kasmet Rudenėlio šventė neaplenkė ir mūsų darželio bendruomenės. Šventė prasidėjo šiltomis, rudeniškomis nuotaikomis, o šventės organizatoriai pedagogės Angelė Streckienė, Dalia Kušeliauskienė, Genutė Lučinskienė, paruošė ne tik smagias, aktyvias ir netikėtas užduotis, muzikinius žaidimus, bet ir pilnas pintines rudens gėrybių kiekvienam šventės dalyviui.

      Mokytojos, Daiva Griškienė, Sandra Andrėjevienė, Vilma Krutko pakvietė švęsti moliūgėlio gimtadienį. Prieš tai grupėse, vaikučiai su mokytojomis puošė šią ryškią oranžinės spalvos ir įspūdingo dydžio daržovę, sugalvojo jam vardą ir visi kartu salėje sveikinome Moliūgėlį dainelėmis ir smagiais žaidimais.          

     Savaitę užbaigėme vaidinimu „Vaisiai ir daržovės“, kur mergaitės neklaužada ir moksliukė (priešmokyklinio ugdymo mokytojos J. Nagienė ir O. Sidaravičiūtė) vaikams parodė kaip atskirti vaisius nuo daržovių, kur gyvena vitaminai ir kokia jų nauda sveikatai.

     Vaikų sveikatinimas labai svarbus vaiko ugdymo ir saviraiškos uždavinys. Darželyje vykstančios sveikos gyvensenos ugdymo savaitės vaikus ne tik supažindina su sveika gyvensena, bet skatina aktyviai įsijungti į šią veiklą.

          

Pavaduotoja ugdymui Alma Rubinienė