Sveiki!

Mums malonu, kad apsilankėte lopšelio darželio "Eglutė" svetainėje! Tikimės, kad rasite tai, ko ieškote!

Pradžia

Sporto projekto ,,Sporto ABC"

Sporto projektas „ Sporto ABC“ Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“

      Fizinis aktyvumas – tai veiksnys, kuris formuoja žmogaus organizmą ir jo funkcijas. Jis ugdo ir stiprina visas organizmo sistemas, veikia jų funkcijas ir gyvybingumą. Žmogui fizinis aktyvumas reikalingas lygiai tiek pat, kiek maistas ir oras. Tai ypač svarbu ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurie intensyviai auga ir tobulėja. Fizinio aktyvumo trūkumas vis dar yra milžiniška problema. Lengva pasakyti, kad problema yra ta, jog vaikai nepakankamai užsiima aktyvia veikla ar sportu. Tačiau čia įtakos turi daug daugiau faktorių – maisto pramonė, reklamos, technologijos. Tėvai dabar visur nuveža vaikus ir leidžia jiems daug sėdėti. Todėl yra daugybė priežasčių, kodėl fizinio aktyvumo stoka tampa problema. Ką galime padaryti? Išnaudoti fizinį ugdymą kaip variklį būtinoms permainoms - tai buvo pagrindinis mūsų, ugdytojų tikslas ir noras rašyti projektą "Sporto ABC".

 

     Subūrėme pedagogų komandą ir nutarėme dalyvauti Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kvietime teikti paraišką-sporto projektą, bendrai finansuojamą valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Fondo lėšos konkurso būdu, buvo paskirstytos laimėjusioms organizacijoms, tarp kurių buvome ir Telšių lopšelis-darželis „Eglutė“ - tai buvo didžiulis iššūkis ir įvertinimas, kai susipažinome su projekto išvadomis: „Sporto projektas atitinka Lietuvos Respublikos su sporto politikos valdymo sritimi susijusius strateginius dokumentus, jų nuostatas ir skirtas skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, reguliariai dalyvauti fizinio aktyvumo veiklose organizuojant futbolo, krepšinio ir tinklinio pratybas. Lopšelio darželio ,,Eglutė" vaikai bus skatinami reguliariai (3 kartus per savaitę) dalyvauti fizinio aktyvumo veiklose panaudojant futbolo, krepšinio ir tinklinio elementus, bus organizuojami sporto renginiai, įsigyjamas sporto inventorius ir įranga “. Projekto metu, sporto treneris, kartu su komanda sukurs fizinio aktyvumo skatinimo programą, kuri skatins fizinį vaikų aktyvumą, mokys žaisti futbolą, krepšinį, tinklinį, nes sporto žaidimai - tinkamiausia vaikiškos fizinės veiklos rūšis. Plėtosime partnerystės ryšius su šeima. Įtrauksime visus įstaigos bendruomenės narius, Telšių ikimokyklinių įstaigų ugdytinius, "Ateities" progimnazijos mokinius į fizinio aktyvumo skatinimo projekto veiklas, nes fizine veikla vaikai realizuoja visus svarbiausius savo poreikius – judėjimo, pažintinius, veikimo, bendravimo, saviraiškos, atskleidžia savo fizines išgales ir gebėjimus. Sieksime bendruomenės narių, partnerių aktyvesnio dalyvavimo sportinėje, fizinėje ir savanoriškoje veikloje.

     Vaikai – mūsų sporto ateitis, todėl puiku, jei jaunoji karta bus suinteresuota sportuoti tiek mėgėjiškai, tiek profesionaliai, siekti puikių rezultatų ir galbūt su tuo sieti savo ateitį.Reguliariai organizuodami fizinį vaikų aktyvumą suformuosime tinkamą („aš galiu“, „šaunu“) savivertę. Sportuodami vaikai patirs pačius įvairiausius emocinius išgyvenimus: džiaugsmą, laimę, drąsą, pasitikėjimą, taip pat baimę, nusivylimą, liūdesį, pyktį, kas padės ateityje geriau suprasti save ir kitus“. Vaikai sužinos ir išmoks futbolo, krepšinio, tinklinio žaidimų taisykles, jas taikys sportuodami ir rungtyniaudami.

Alma Rubinienė 

Pavaduotoja ugdymui