Sveiki!

Mums malonu, kad apsilankėte lopšelio darželio "Eglutė" svetainėje! Tikimės, kad rasite tai, ko ieškote!

ŽOLINIŲ ŠVENTĖ TELŠIŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „EGLUTĖ“

 

Žolinė – augalų vešėjimo ir derliaus brandumo šventė, minima nuo senų senovės. Žmogaus gyvenimas sunkiai įsivaizduojamas be augalų.

Vienas šventės papročių – įvairių žalumynų rinkimas pievose, laukuose ir darželiuose. Iš šitų surinktų žolynų yra pinamos žolynėlių karūnos, gėlių apyrankės, komponuojamos puokštės.

 

Rugpjūčio 14 d.10.00 val., šventės organizatorės – meninio ugd. pedagogė Angelė Streckienė, auklėtojos Irena Rupšienė, Virginija Bundulienė ir Jurgita Avelienė, pakvietė visą lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomenę į žaliuojančią pievą – švęsti Žolinės šventę. Primenant ir įtvirtinant Žolinės papročius ir tradicijas darželio vaikai skynė žalumynus pynė karūnas, vainikus, ruošė puokštes parodai. Kiekviena grupė pristatė savo puokšteles, kurių įvairumas ir kūrybingumas nustebino darželio bendruomenę.

Bėgiodami po žydinčią pievą ir rinkdami augalus vaikai patyrė atradimo džiaugsmą, suteikusį jiems daug džiugių emocijų. Jie susipažino su augalų spalvomis ir kvapais, įvairove. Sugrįžę į grupes vaikai vaišinosi žolelių arbata. Tokia turininga ir prasminga diena vaikams padėjo įsijauti į lietuvių švenčių tradicijas, geriau suprasti gamtos gyvenimą, pramynė dar vieną takelį į nuostabų augalų pasaulį.

                                                                 Pavaduotoja ugdymui Alma Rubinienė